Rama: Shengeni rajonal do të ndikojë në njohjen e Kosovës nga Serbia

Advertisement

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti kanë mbajtur një konferencë të përbashkët pas përfundimit të mbledhjes së dy qeverive. Kryeministri Rama tha Shengeni rajonal do të ndikojë në njohjen e Kosovës nga Serbia.

Advertisement

Në këtë konferencë, kreu i ekzekutivit të Shqipërisë, Edi Rama duke folur Shengenin rajonal, tha se është projekt i fëmijëve tanë.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here