Një tjetër lojtar transferohet te PSG, gati për testet mjekësore

Advertisement

Mesfushori i Interit Joao Mario thuhet se është gati të fluturojë për në Paris për t’iu nënshtruar testeve të tij mjekësore përpara se të bashkohet me PSG së bashku me sulmuesin e Everton Moise Kean.

Advertisement

Sipas L’Equipe, Inter dhe PSG kanë arritur një marrëveshje mbi transferimin e Joao Mario në Paris me lojtarin që do të nënshtrohet testeve të tij mjekësore që nga kjo pasdite.

Joao Mario u kthye në Stadio Giuseppe Meazza në verë pas aventurës së tij sezonale në Lokomotiv Moscow, por rusët kishin dështuar lëvizjen e tij të përhershme në fund të fushatës së fundit 2019-20.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here