Anulohet ndeshja Armeni – Shqipëri, për shkak të luftës

Advertisement

Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri, që ishte programuar për t’u luajtur më datë 7 tetor në Jerevan.

Zyra e shtypit në FSHF bëri me dije se kjo miqësore u anulua për shkak të situatës së rënduar dhe trazirave që po ndodhin aktualisht në Armeni.

Advertisement

Ekipi kombëtar shqiptar do të vazhdojë normalisht përgatitjet në Tiranë për dy ndeshjet zyrtare të tetorit në Nations League ndaj Kazakistanit (11 tetor) dhe Lituanisë (14 tetor).

Pritet që grupi të kompletohet sot e nesër dhe të vijojë i plotë seancat stërvitore në kuadër të dy sfidave të radhës në transfertë.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here