Babë e bir bien në kontakt me rrymën, 16 vjeçari vdes në vend

Advertisement

Një 16 vjeçar ka gjetur vdekjen këtë të hënë për shkak të kontaktit me rrymën elektrike.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Lapardha në Berat.

Advertisement

Babë e bir ishin duke korrur mistrin në tokën e tyre dhe në atë moment kanë rënë në kontakt me një kabull të tensionit të lartë.

Për pasojë i riu ka vdekur në vend, ndërsa i ati ndodhet në gjendje të rëndë, i shtruar tashmë në spitalin e Tiranës.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here