LAJÇAK PAS TAKIMIT ME THAÇIN: PAJTOHEM PLOTËSISHT ME TË!

Advertisement

“Nuk do të mund të pajtohesha më shumë”, ka shkruar Lajçak, duke e shpërndarë shkrimin e presidentit Hashim Thaçit për takimin e tyre në Bruksel.

Presidenti Hashim Thaçi ka realizuar vizitën e parë brenda Bashkimit Evropian, prej që ndaj tij është dorëzuar aktakuzë për krime të luftës. Në Bruksel atë e ka pritur i angazhuari për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.

Advertisement

Pas shumë kritikave për BE-në, Presidenti Thaci, thotë se Kosova ka nevojë për Brukselin  dhe se Brukseli ka nevojë për Kosovën.

Por, ky shkrim i Thaçit është shpërndarë edhe nga vetë Lajçak i cili shkroi se “nuk do të mund të pajtohesha më shumë”.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here