Një britanik i vdekur dhe dy miq të tij në gjendje kritike në Turqi

Advertisement

Aaron Callaghan, Richard Molloy (prapa) dhe Declan Carson thuhet se udhëtuan te Marmara për trajtim dentar.

Një britanik ka vdekur dhe dy të tjerë po luftojnë për jetën e tyre pasi udhëtuan në Turqi për trajtim dentar, shkuan gazeta britanike Metro, transmeton Gazeta Inzoom.

Richard Molloy, 33 vjeç, nga Ardoyne, në veri të Belfast, ndërroi jetë të Shtunën pasi fluturoi në qytetin jugor port të Marmara.

Nuk dihet se çfarë e shkaktoi vdekjen e tij. Dy miqtë e tij, të quajtur në vend si Declan Carson dhe Aaron Callaghan, thuhet gjithashtu se janë në një gjendje kritike në spital.

Truri i Riatdhesimit i Kevin Bell, i cili po ndihmon familjen e Richard të sjellë eshtrat e tij në shtëpi, tha se nuk ishte konfirmuar ende se si treshja u sëmur rëndë. REKLAMA Artikujt kryesorë nga Metro Long Covid ‘mund të bëhen një problem më i madh shëndetësor sesa vdekjet e tepërta’ LEXONI

Advertisement

Colin Bell, i Trustit, i tha The Belfast Telegraph: ‘ashtë një situatë shumë e vështirë. Shoku i ri vdiq në Turqi pasi udhëtoi me dy miqtë e tij. “Unë e kuptoj që ata kishin udhëtuar jashtë për trajtim dentar, ne nuk e dimë si ndodhi, por përfundoi me Richard duke vdekur dhe dy djemtë e tjerë ishin të sëmurë rëndë.”

Burimet i thanë Guardian se burrat ishin në Turqi për t’iu nënshtruar një dhëmbësh procedura e zbardhjes. Vendi ka një industri të fortë të turizmit mjekësor dhe dentar.

Kishte raporte të pakonfirmuara se miqtë kishin marrë ilaçe të lidhura me trajtimin, para se të gjendeshin pa ndjenja në banesën e tyre, sipas gazetës.

Sidoqoftë, nuk është sugjeruar që ilaçet të çonin në sëmundjen e burrave. Aaron postoi një foto të tij dhe dy miqve të tij në det të Premten me mbishkrimin: ‘Si është e premtja juaj’.

Klubi i Futbollit St James ’Swifts postoi një mesazh mbështetje për ish-lojtarin e tij Aaron, i cili u tha se kishte qenë në koma së bashku me Declan. Gjendja e tyre kuptohet se është përmirësuar. Klubi postoi në Twitter: Mendimet dhe lutjet tona i drejtohen ish-lojtarit të ekipit të parë Aaron Callaghan sot. ‘Të gjithë në klub po mendojnë për ju gjatë kësaj kohe dhe ne kemi të dy ju (dhe) miqtë tuaj në zemrat tona.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here