Peshngritësi armen vdes në luftimet Nagorno-Karabakh

Advertisement

Federata Armene e Peshëngritjes ka njoftuar se ka ndërruar jetë kampioni i shumëfishtë nacional i Armenisë në peshëngritje, Tatul Harutyunyan.

Tatul Harutyunya ka vdekur në luftimet Nagorno-Karabakh.

Federata Armene e Peshëngritjes ka njoftuar në “Facebook” për vdekjen e Harutyunyas.

“Me pikëllim të thellë informojmë se gjatë luftërave të ashpra në Artsakh ka vdekur një anëtar i APF-së, kampioni i shumëfishtë i Armenisë dhe shoku i mirë Tatul Harutyunyan”, ka shkruar Federata.

Image
Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here