Zbulohen detaje të reja: LDK i ofron PDK-së, dy ministri dhe presidentin

Advertisement

 Ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së LDK-së, e cila ishte mbledhur pa paralajmërim.

I pranishëm në këtë takim ka qenë edhe kryeministri Avdullah Hoti.

Nga kjo mbledhje nuk kanë dalur ende, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa dhe kryeministrit i Kosovës, Avdullah Hoti, anipse anëtarët e tjerë janë larguar nga zyra e selisë qëndrore të LDK-së.

Advertisement

Burimet të medias brenda kryesisë së LDK-së kanë thënë se mbledhja e sotme ishte thirrur për diskutim të disa temave, por është diskutuar edhe zgjerimi i koalicionit qeverisës.

Në takim sipas burimeve është diskutuar edhe kriza brenda koalicionit dhe mënyra se si të tëjkalohen pengesat për kalimin e ligjeve në Kuvend.

Mëgjithatë sipas disa mediave tjera,  LDK i ofron PDK-së dy ministri dhe presidentin.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here