Policia gjobit 686 persona që nuk vendosën maskat dhe nuk respektuan masat anti-Covid, 110 tiketa trafiku

Advertisement

Policia e Kosovës po vazhdon të kontrollojë zbatimin e masave të caktuara nga Qeveria e Kosovës dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës kundër COVID-19.

Advertisement

Organet e rendit i kanë shqiptuar 686 gjoba ndaj personave që janë hasur në rrugë duke mos bartur maska ose duke shkelur masat anti-COVID.

po ashtu janë shqiptuar edhe 1105 gjoba trafiku.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here