Severin Elezaj jep dorëheqje nga pozita e trajnerit të KF Dukagjinit

Advertisement

KF Dukagjini nga Klina sot ka njoftuar se kryetrajneri Severin Elezajn ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë.

Dorëheqja e tij vjen pas rezultateve jo të kënaqshme të Dukagjinit në tri ndeshjet e para të Ligës së Parë dhe humbjes së fundit turpëruese ndaj Malishevës me rezultat të thellë 5-2.

Sipas njoftimit të KF Dukagjinit Elezaj i ka ofruar dorëheqje drejtorit të klubit, z. Fabian Veseli pas një bisede miqësore që kanë pasur.

Advertisement

Postimi i plotë i KF Dukagjinit:

“Severin Elezaj nga sot më nuk është pjesë e klubit të futbollit Dukagjini nga Klina.

Pas vetëm 3 xhirove të zhvilluara në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, kryetrajneri i deritanishëm i skuadrës së Dukagjinit Severin Elezaj sot ka dhënë dorëheqje nga ky post.

Elezaj ka deklaruar se pas një bisede miqësore që ka pasur me drejtorin e klubit z. Fabion Veseli i ka ofruar atij dorëheqjen nga posti i kryetrajnerit.\

Drejtori i klubit, shtabi teknik dhe lojtarët e falënderojnë shumë për kontributin e dhënë e njëherit i dëshirojnë shumë suksese në të ardhmën.”/𝐆𝐚𝐳𝐞𝐭𝐚 𝐈𝐧𝐳𝐨𝐨𝐦

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here