Mbledhja e Qeverisë, Driton Selmanaj merr edhe një detyrë tjetër

Advertisement

Qeveria e Kosovës nën udhëheqjen e kryeministrit Avdullah Hoti ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, ku është miratuar propozim-vendimi që autorizon zëvendëskryeministrin e Kosovës, Driton Selmanaj, si përfaqësues i Qeverisë në Kuvend, raporton GazetaBlic.

Advertisement

“Zyra e Kryeministrit parashtron propozim-vendimin, me të cilin Driton Selmanaj, zëvendëskryeminisër, përqëson Qeverinë në punimet e Kuvendit të Kosovës dhe i dërgohet Kuvendit”, ka thënë kreu i ekzekutivit, Avdullah Hoti.

Ky propozim u votua unanimisht nga të gjithë.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here