Donald Trump i shkruan letër Avdullah Hotit

Advertisement

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka shkruar letër kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit.

Lajmin e ka bërë të ditur kreu i Qeverisë përmes letrës që e ka publikuar në Facebook.

Advertisement

Hoti e ka falënderuar presidentin amerikan për përkushtimin për paqe në Ballkanin Perëndimor.

“Faleminderit President Donald Trump për kujdesin dhe përkushtimin tuaj për paqe e siguri në Ballkanin Perëndimor dhe në botë. Të rrojë gjatë miqësia Kosovë– ShBA”, ka shkruar kryeministri.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here