Zyrtari i PDK-së: VV po i shërben prokurorisë serbe dhe luftës anti UÇK

Advertisement
Advertisement

Zyrtari i PDK-së, Ilir Gashi, ka akuzuar zyrtarë të Lëvizjës Vetëvendosje se po i shërbejnë prokurorisë së Serbisë dhe luftës anti-UÇK.

“Përfaqësuesja e organizatës Yihr ks, Trina Binaki, përfaqësuese e VV-së jashtë parlamentit po i shërben prokurorisë së Serbisë dhe luftës anti-UÇK! Kjo aktiviste e VV- së, pa turp paragjykon krimet!”, ka shkruar Gashi në llogarinë e tij në facebook.

Sipas tij, këshilltarë të paguar nga kryetari i LVV-së, Albin Kurti, dhe aktivistë nën petkun e OJQ-ve janë në shërbim të plotë të një politike të planifikuar të Serbisë ndaj Kosovës për të mohuar vlerën me sublime të kombit, Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here