Edhe një viktimë e Covid-19 në Pejë, vdes profesori Ali Dreshaj

Advertisement

Pas një beteje me Covid 19, paraditen e sotme ka ndërruar jetë profesori i njohur veteran nga Peja Ali Dreshaj.

I ndjeri ishte ifektuar me Covid 19, dhe tani e disa ditë ishte në trajtim mjekësorë në Spitalin e Përgjtihshëm Rajonal të Pejës. Fillimisht i shtrirë në Spitalin e Pulmologjisë, dy ditë më parë u transferua në r epartin intensiv spitalor të Pejës.

Advertisement

I ndjeri ishte i dashur dhe i njohur për një karrierë të bujshme në arsim dhe shumë i afërt me kolegët dhe nxënësit.

Për lajmin mbi vdekjen e profesorit nga Peja, ka reaguar Deputeti dhe kryetari i AAK-së në Pejë, Dr. Ali Berisha, i cili ka përcjellur ngushëllimet e tij dhe të AAK-së për familjen Dreshaj, duke e kujtuar profesorin me fjalët më të sinqerta.

Ndryshe profesori Ali Dreshja është vëllai i Drejtorit të Spitalit të Përgjithshëm Ranojal të Pejës, Dr. Skender Dreshajt.

Postimi i plotë:

Me pikëllim mësova lajmin për vdekjen e profesor Ali Dreshajt!

Një burrë me cilësi të larta, një njeri i mirë i cili i mbushi vitet me jetë, e jo jetën me vite. Ishte i dalluar, i dashur për të gjithë dhe intelektual në kuptimin e plotë të fjalës.

Profesor Ali Dreshaj, iku sot duke na lënë shumë dhembje. Por, krahas dhembjes edhe kujtimet dhe shembujt më të mirë se si duhet jetuar, formësuar dhe ndarë dije për të tjerët!

Mbi të gjitha, në kujtesën time, do ta mbajë mend si njeirun modest e të qetë!

Familje e nderuar Dreshaj, qytetarë, punonjës arsimor, nxënës, pranoni ngushëllimet e mia dhe të Aleancës. Në këto orë dhembjeje, ndodhemi pranë jush! Profesori, pushoftë në parajsë.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here