Haradinaj: Rugova ka marrë dy herë vërejtje nga ndërkombëtarët për mua

Advertisement

Ish kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, mbrëmë në emisionin “Tete a Tete me Adelinën”, ka folur për raportet e tij më ish Presidentin e vendit, të ndjerin Ibrahim Rugova, shkruan Gazeta Inzoom.

Advertisement

Haradinaj ka theksuar se Rugova ka marrë dy herë vërejtje nga ndërkombëtarët, për shkak të qasjes jo të duhur të Haradinajt në takime të përbashkëta me ndërkombëtarët.

“Në takime me të huajt më thojke kujdes. Dy herë ka marrë vërejtje për mu, se unë tuj hi llugave.”

Haradinaj gjatë këtij emisioni ka folur edhe për problemet dhe respektin e ndërsjellë që kanë pasur me presidentin Rugova./Gazeta Inzoom

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here