WBA i dedikon shkrim special Krasniqit: Bëri historinë si kampion i parë botëror i lindur në Kosovë

Advertisement

Robin Haxhi Krasniqi ka arritur ta fitoi meçin e ëndrrave, pasi mposhti me nokaut kampionin gjerman, Dominic Bosel.

Krasniqi fitoi titujt WBA dhe IBO, tituj këta që boksieri ynë priti për plotë 15 vit.

Advertisement

Meçi u mbyll me nokaut nga Haxhiu në rundin e tretë të kësaj sfide.

Ndërkaq, për Krasniqin ka shkuar edhe faqja zyrtare e WBA në botë, ku shkruan se bokiseri ynë hyri në histori të boksit profesionist.

Kujtojmë se rekordi i Robin Krasniqit është 51 fitore, 6 humbje dhe 19 KO, ndërsa Boesel tani ka një rekord prej 30 fitoreve, 2 humbjeve dhe 12 KOs.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here