Haradinaj paralajmëron rritjen e numrit të deputetëve të AAK-së, AKR ia voton ligjin për rimëkëmbje

Advertisement

Koalicioni qeverisës nuk e ka as shumicën e thjeshtë për të kaluar ligje në Kuvend dhe kjo situatë po sjell telashe të mëdha për Qeverinë Hoti.

Për të gjetur zgjidhje për mungesën e numrave në parlament është diskutuar mundësia e zgjerimit të koalicionit dhe hyrja e PDK-së dhe AKR në qeverinë Hoti.

Në AAK kanë thënë që shumë shpejt do të rriten deputetët nga radhët e pozitës në Kuvend.

Se mazhoranca në kuvend do të shtohet ka paralajmëruar deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj.

Advertisement

Haradinaj shprehet mjaftë i sigurtë për rritjen e numrit të deputetëve të deputetëve të pozitës.

“Grupi parlamentar i AAK-së shumë shpejt do të rritet”, ka shkruar Haradinaj dje në facebook.

Por në Lëvizjen Vetëvendosje nuk po e marrin fort seriozisht këtë punë.

Edhe në Partinë Demokratike të Kosovës i kanë thënë televizionit që  brenda partisë së tyre nuk ka sinjale që tregojnë që dikush do e lë PDK-në për partinë e Ramush Haradinaj.

Në anën tjetër lëvizje kohën e fundit ka pasur në partinë e Behxhet Pacoliit.

Dy deputetët e Aleancës Kosova e Re, ja dhanë votat Projektligjit për Rimëkëmbje.

E kreu i këtij subjekti, Pacolli në një shkrim në rrjetin social ka postuar një foto me mbishkrimin që lë të kuptojë përfshirjen në qeveri.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here