Arrestohet suharekasi, Policia ia gjen në shtëpi 3 pushkë, 1 pistoletë e shumë fishekë

Advertisement

Policia e Kosovës në një aksion që ndërmarrë në Suharekë i ka gjetur një qytetari të Suharekës në shtëpi 3 pushkë, 1 pistoletë e shumë fishekë.

Policia ka bërë të ditur se policia i dyshuari është dërguar në mbajtje 48 orë.

Arrestohet suharekasi, Policia ia gjen në shtëpi 3 pushkë, 1 pistoletë e shumë fishekë

14/10/2020 | 13:23

Policia e Kosovës në një aksion që ndërmarrë në Suharekë i ka gjetur një qytetari të Suharekës në shtëpi 3 pushkë, 1 pistoletë e shumë fishekë.


Policia ka bërë të ditur se policia i dyshuari është dërguar në mbajtje 48 orë.https://gjc.gjirafa.com/Home/IndexR?configId=5563-1&gjid=61333913&v=2.1&guid=9e4903ae66874a8b831ac3b6e9624513e6a6611c7ba647b8b08216fe3dfa82bb

Advertisement

Njoftimi i policisë:

Në bazë të një urdhërese të Gjykatës Themelore të Prizrenit Njësiti i hetimeve të policisë në Suharekë së bashku me njësitet e tjera policore kanë kontrolluar shtëpinë e të dyshuarit L.K i lindur në vitin 1978 në Suharekë, ku gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit kanë gjetur dhe janë sekuestruar disa pushë, pistolë, fishekë e pjesë të pistolestës.

Siç njofton policia i dyshuari është dërguar në mbajtje 48 orë.

Në lidhje me rastin kanë falënderuar qytetarët për bashkëpunimin e mirë me policinë dhe se falë ndihmës së tyre është arritur të ndalohej nga policia.

Atij i janë gjetur :

1.Një pushkë automatike AK-47

2. Një pushkë gjuetie, “Zbrojovk Brno”

3. Një pushkë gjuetie, “Sarsilmaz silah sanay-duzce”, model 2803-12GGA26

4.Një pistoletë ajrore RWS cal.4.5mm

5. Dy karikatorë të AK-47

6. Shtatëmbëdhjetë (17) fishekë të pushkës se gjuetisë GA-12

7. Njëzeteshtatë (27) fishekë cal.7.62

8.Pjesë të pistoletës ajrore “Umarex12gCO-Bulb”

9.Diabolla pro magnum cal.4.5, 300 copë

10. Dy rrethatore për vendosjen e diabollave

11. Një mbajtëse fishekësh (fishekore) për pushkë gjuetie

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here