KV Dukagjini vazhdon me përforcime, nënshkruan me Erza Zasellën

Advertisement

KVF Dukagjini ka arritur akordin për transferimin e sulmueses së KVF “Feronikeli”, Erza Zas ellës, e cila do t`i bashkëngjitet Dukagjinit për sezonën 2020/2021.

Advertisement

Zasella ka filluar të merret me volejboll qysh në moshën 14-vjeçare, duke qenë pjesë e disa klubeve si KVF “Trepça”, KVF “Feronikeli”, shkruan Gazeta Inzoom.

Përformanca e saj mjaft pozitive e treguar për më shumë se 7 vjet karrierë në volejboll, i ka tërhequr vëmendje drejtoreshës së klubit të Dukagjinit, Kristina Lazrit, për t`i përfituar shërbimet e saj.

Lazri, pas realizimit të këtij transferimi është shprehur mjaft e kënaqur pasi klubi i saj tashmë është kompletuar dhe i dëshiron Erzës suksese tek Dukagjini, kur ka mbetur edhe pak kohë deri të fillimi i garave./Gazeta Inzoom

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here