Një dizajn i ri dhe i veçantë, një çip i fuqishëm dhe rrjet 5G – ky është iPhone 12 Pro

Advertisement

Një dizajn i ri i veçantë, një çip i fuqishëm dhe 5G. Ky është iPhone 12 Pro.

iPhone 12 Pro mund të jetë njëri nga telefonat më të mirë që janë prezantuar dje nga Apple. Ky telefon inteligjent ka një ekran që mbrohet nga një shtresë e hollë që quhet ‘mburojë qeramike’, që e bën ekranin e tij më të qëndrueshmin që është në treg për momentin.

Ekrani i tij i madh 6.1-inç është Super Retina XDR.

5G është vendosur të ndryshojë botën me shpejtësi rrënjësisht më të shpejtë. Hardueri dhe softueri janë optimizuar për përvojën më të mirë të 5G.

Advertisement

A14 Bionic ka një tranzistor më të vogël pesë nanometër, e cila e bënë atë çipin më të fuqishëm në një telefon inteligjent.

Një sistem i ri dhe i përmirësuar i kamerës Pro e bën 12 Pro iPhone për fotografët. iPhone 12 Pro Max më i madh i çon këto risi edhe më tej. Sensori i tij më i madh rrit në mënyrë dramatike detajet e kapura dhe ndihmon në përmirësimin e performancës në dritë të ulët me 87 për qind.

Skaneri LiDAR, vendos teknologji të përparuar në xhepin tuaj. Tani mund të bëni një portret në ‘Night Mode’ dhe të zhbllokoni një botë të re të mundësive për realitetin e shtuar.

iPhone 12 Pro thyen standardin për video me cilësi më të lartë në një telefon inteligjent. Dhe industria e filmit tani mund të llogarisë në të si një pajisje thelbësore. Është pajisja e parë në botë e aftë për të kapur, riprodhuar, dhe redaktoni pamje HDR 10 bit me Dolby Vision.

E gjithë kjo dhe më shumë tjera bëjnë që iPhone 12 Pro të jetë një telefon jashtëzakonisht i fuqishëm.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here