Haxhi Krasniqi: Shpresoj që të boksoj në stadiumin “Fadil Vokrri”, nuk tregon përfitimet financiare nga fitimi i titullit të botës

Advertisement

Boksieri me prejardhje nga Juniku, Haxhi Krasniqi, i cili së fundi u shpall kampion bote në boks në WBA, sot po mbanë një konferencë për media në Prishtinë, ku ka theksuar se ëndrrës së tij i ka qëndruar besnik dhe ka sakrifikuar shumë për suksesin që ka arritur.

Krasniqi tha se në ndeshjen e fundit ka pasur përkrahje të madhe nga shqiptarët të palestër, që i ka dhënë edhe më shumë motiv për fitore, por ai shtoi se synim i tij mbetet të boksoj në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, shkruan Gazeta Inzoom.

Advertisement

“Është një adrenalinë tjetër kur bokson para njerëzve të mi. Do të ishte një adrenalinë edhe më e madhe edhe pse në ndeshjen e  fundit në Gjermani kam pasur përkrahje të madhe nga shqiptarët.”

Ai theksoj se fitimi i ndeshjes së fundit i titullit në WBA ka qenë synim i tij dhe nëse kjo nuk do të ndodhte do të ishte fundi i karrierës dhe po ashtu njoftoi se do të ndeshet prapë me boksierin Boesel brenda gjashtë muajsh.

I pyetur për përfitimet financiare nga fitimi i titullit të botës, Krasniqi theksoi se në bazë të kontratës përfitimet financiare duhet të mbesin sekrete.

Ai foli edhe për ndeshjet e fundit të përfaqësues së Kosovës në futboll, për të cilën theksoj se ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm, duke bërë krenarë shqiptarët./Gazeta Inzoom

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here