Ish kryeministri Sali Berisha sot feston ditëlindjen

Advertisement

Ish kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, sot feston ditëlindjen e 76-të.

Berisha ka postuar një fotografi në facebook, ku është më gruan e tij, dhe shpreh mirënjohje ndaj të gjithë atyre që kanë qenë pjesë e udhëtimit të tij, shkruan Gazeta Inzoom.

Advertisement

“Miq, sot 76 vjeç!

Mirenjohje te pakufishme Zotit, familjes dhe te gjithe atyre qe me dashurine, miqesine, besimin dhe mbeshtetjen kane qene dhe jane eleksiri i udhetimit tim jashte imagjinate 76 vjeçar. Zoti ju bekofte!”, ka shkruar Berisha.

Berisha ka lindur në Tropojë dhe ka studiuar mjekësinë. Ai ka qenë president i Shqipërisë nga viti 1992 deri në vitin 1997. Po ashtu ka qenë edhe kryeministër i vendit nga viti 2005 deri në vitin 2013./Gazeta Inzoom

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here