Dalin fotot: Ky është Volkswageni që u përdor në ekzekutimin e biznesmenit shqiptar

Advertisement

Automjeti në foto, u përdor sot në ekzekutimin e biznesmenit Niko Goro në Himarë. Mjeti u gjet në zonën e quajtur ‘Livadhet’, bashkë me dy armë zjarri dhe autorin i cili u arrestua rreth një orë pas krimit.

Advertisement

Sipas dëshmisë së autorit të dyshuar të vrasjes, Kliti Leka, çështjet e pronësisë kanë shtyrë atë të vrasë biznesmenin Goro. Niko Goro aludohet se i ka 70 mijë euro borxh Kliti Lekës.

Dinamika e ngjarjes

Rreth orës 08:55 sot, teksa Goro ndodhej përpara supermarketit të së motrës, automjeti tip ‘Volkswagen’ ndalon dhe në këtë moment Leka hap zjarr ndaj biznesmenit duke e qëlluar me 5 plumba, ndërsa u plagos lehtë dhe motra e tij.

Pas këtij momenti, autori Kliti Leka hipën sërish në automjet ku shoqërohej nga tre persona të tjerë dhe largohet nga vendngjarja. Arratia e tij zgjati vetëm një orë.

Ai u kap nga blutë e Himarës në Livadhe, ku iu sekuestrua arma e zjarrit tip kallashnikov e përdorur në krim, dhe një pistoletë.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here