Rikthehet mësimi online në këtë shkollë private në Gjilan, katër mësues dalin pozitivë me koronavirus

Advertisement

Nga e hëna nxënësit e shkollës private “Hello” në Gjilan do ta vijojnë mësimin online (në distancë), pasi që katër mësimdhënës të këtij institucioni kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, raporton Gazeta Sinjali.

Advertisement

Ky vendim të cilin e ka siguruar Gazeta Sinjali, është marrë sot nga ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj.

Përveç kësaj shkolle, Zemaj sot ka marrë vendim që edhe shkollat “Pavarësia” dhe “Prenk Jakova” në Prishtinë të kalojnë në mësim online.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here