Tronditet Austria: Nëna u merr jetën tre vajzave të mitura dhe tenton vetëvrasjen

Advertisement

Një ngjarje shokuese ka tronditur mëngjesin e sotëm Austrinë, ku tre vajza të vogla kanë mbetur të pajeta, teksa dyshohet se pas këtij krimi makabër fshihet nëna e tyre.

Ishte vetë e ëma e të ndjerave ajo që telefonoi policinë.

Siç thuhet në një deklaratë të polcisë së Vjenës, në orën 5:20 të mëngjesit një grua mori në telefon dhe tha se kishte vrarë tre vajzat e saj. Më tej shtoi se donte të vriste edhe veten.

Advertisement

Oficerët shkuan në apartament ku edhe arrestuan gruan, e cila u gjet me disa plagë.

Vajza 8-muajshe dhe ajo 3-vjeçare u gjetën pa shenja jete, ndërkohë që vajza tjetër, 9-vjeçare, ndonëse u dërgua me urgjencë në spital, nuk mundi dot të shpëtonte.

Mbetet ende e paqartë se ç’arsye e shtynë gruan t’u merrte jetën vajzave, ndërkohë që mësohet se babai i tyre jeton diku tjetër, po në Vjenë

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here