Babai i 3 fëmijëve shkon në punë çdo ditë me fund dhe taka, tregon arsyen

Advertisement

61-vjeçari amerikan që jeton në Gjermani tregon stilin e tij të çuditshëm në Instagram dhe ka mbi 50,000 ndjekës

Katër vjet më parë, Mark Bryan, një amerikan që jeton dhe punon në Gjermani , filloi të mbante veshje të grave në publik dhe që atëherë ka shfaqur me krenari stilin e tij të çuditshëm në punë, pazar dhe në të gjitha përgjegjësitë e tij shoqërore.

Menaxheri 61-vjeçar i inxhinierisë së robotikës, i cili është i martuar dhe ka tre fëmijë, kombinon fundet e grave dhe takat e larta me këmisha për burra pothuajse çdo ditë, një pamje androgjene që është bërë marka e tij tashmë. 

Brian foli për Bored Panda se si filloi dashuria e tij për veshjet e grave, çfarë problemesh krijon pamja e tij e pazakontë në jetën e tij të përditshme dhe pse ai nuk pranon të respektojë stereotipet që shoqërojnë të dy gjinitë.

Siç shpjegoi 61-vjeçari, hera e parë që ai provoi taka të larta ishte në kolegj, kur e dashura e tij e atëhershme e kërkoi ti vishte para se të vallëzonte me të. 

Përvoja e tij e parë me funde të ngushta erdhi shumë më vonë. 

Kur kjo veshje u bë pjesë e rutinës së tij të përditshme, Brian krijoi një llogari në Instagram për të ndarë pamjen e tij të preferuar me ndjekësit e tij.

Advertisement

61-vjeçari rregullisht poston foto të tij me funde elegante në një vijë të ngushtë, të kombinuara me këmisha për burra dhe këpucë për femra me takë të lartë.

Në profilin e tij, Brian e përshkruan veten si “një burrë me në një martesë të lumtur, që i pëlqen Porsches, gratë e bukura dhe përdorimi i fundeve dhe takave të larta në paraqitjet e tij të përditshme” .

Duke folur për veshjet e tij të preferuara, 61-vjeçari zbulon se ai ka një dobësi të veçantë në takat stileto 12 pound dhe fundet e ngushta deri në gju, të cilat i blen kryesisht në internet.

 “Nuk është seti më i rehatshëm, por më pëlqen shumë ky kombinim”, pranon amerikani.

Brian i tha BoredPanda se arsyeja pse ai vishet kështu është “sepse atij i pëlqen” dhe pretendoi se ai gjithmonë admironte gratë me këtë pamje, sepse sipas mendimit të tij ato nxjerrin një dinamizëm të veçantë .

Shumë njerëz kanë pyetje në lidhje me seksualitetin e 61-vjeçarit që kur ai filloi të vishte funde në publik dhe siç thotë ai kjo gjë, e zemëron mjaft . 

‘Shumicën e kohës u përgjigjem atyre “nuk më intereson”. Por ka raste kur shpërthej, sidomos kur burrat më pyesin. Pastaj i pyes “pse fakti që kisha veshur një fund ju bëri të pyesni për preferencat e mia seksuale” ose “a do të më pyesnit të njëjtën gjë nëse kisha veshur pantallona?”

Marku është martuar tre herë dhe martesa e tij e fundit ka zgjatur 11 vite.

 Sipas tij, si gruaja e tij ashtu edhe tre fëmijët e tij mbështesin plotësisht zgjedhjet e tij .

Sa i përket reagimeve ndaj kolegëve të rij, ai pranon që herën e parë që shkoi në punë me një fund u ndie pak i shqetësuar, por shpejt e kuptoi se shumica dërrmuese e njerëzve nuk u intereson se çfarë vesh ai.

Vetëm një pjesë e vogël e kanë problem dhe ai mendon se nuk ia vlen të merresh me ta.

Babai i 3 fëmijëve shkon në punë çdo ditë me fund dhe taka, tregon arsyen
Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here