Drejtori i AUV-it flet për vjedhjen që ka ndodhur në këtë institucion

Advertisement

Drejtori ekzekutiv i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, Naser Krasniqi është deklaruar lidhur me rastin e vjedhjes që ka ndodhur mbrëmë në këtë institucion.

Ai ka deklaruar se më rastin është duke u marr policia dhe se nuk mund të jep detaje se çka ka pasur në kasafortën e vjedhur.

Advertisement

“Gjatë natës së mbrëmshme ka ndodhur një hyrje e paautorizuar. Me rastin besoj se janë duke vazhduar procedurat  e policisë, dhe çdo informatë më tutje mund të ndërhyjmë në procesin e policisë. Derisa Policia të jep informata, nuk mund të japim më tepër. Nuk mundem për shkak se Policia ka marrë të gjitha konfirmimet. Nuk e dimë se  nga kanë hyrë, thuhet se kanë hyrë nga ana e prapme”, ka deklaruar Krasniqi.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here