Detaje se si u gjet vajza e zhdukur nga Skënderaj

Advertisement

Personi që ka shërbyer në gjetjen e shumë qytetarëve të humbur në Kosovë, Ridvan Tahiri, ka treguar se në çfarë gjendje e kanë gjetur Egzona Feratin, për të cilën ishte raportuar së ka humbur që nga data 16 tetor e këtij viti.

Ai ka treguar se Egzona Feratin e kanë gjetur të shtrirë dhe pa ndjenja.

Advertisement

“Egzona Ferati është zhdukur të premten. Grupi i vullnetarëve me të marrë informatën, ka filluar kërkimet. Kur e kemi gjetur, e kemi gjetur të shtrirë pa ndjenja”, tha ai, për Klan Kosova.

“Janë kontrolluar diku 7-8 fshatra dhe në bazë të gjurmëve kemi arritur që ta gjejmë”.

“Kemi pasur informatë prej fshatit Gllanasellë së është parë para tre dite. Aty kemi filluar sot në mëngjes kërkimet prej fillimet”, tha ai.

Egzona Ferati, e cila ishte raportuar e zhdukur që nga 16 tetori

Për gjetjen e saj ishin angazhuar shumë vullnetarë.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here