“Mos ia paso topin, ai bën çfarë dëshiron”, Benzema ‘shpërthen’ ndaj Viniciusit!

Advertisement

Sipas TV francez, Telefoot, Karim Benzema mund të dëgjohej duke shprehur pakënaqësinë e tij ndaj performancës së shokut të ekipit Vinicus Junior në barazimin e Ligës së Kampionëve të Real Madrid me Borussia Mönchengladbach të martën.

“Ai bën çfarë dëshiron”, i thotë Benzema Mendy-t, sipas Telefoot, përcjell GazetaBlic Sport.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1321264758226604033&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fgazetablic.com%2Fmos-ia-paso-topin-ai-ben-cfare-deshiron-benzema-shperthen-ndaj-viniciusit%2F&theme=light&widgetsVersion=ed20a2b%3A1601588405575&width=550px

“Mos luaj me të, vëlla. Ai luan kundër nesh ”.

Advertisement

Benzema dhe Mendy mund të shiheshin duke biseduar me Vinícius – ndërsa madrilenët u kthyen në fushën e Borussia-Park për pjesën e dytë.

Sipas statistikave të pjesës së dytë, Mendy vazhdoi të pasonte topin tek Vinicius në tri raste, ndërsa sulmuesi pasoi te mbrojtësi në nëntë raste.

Vinicius u zëvendësua pas 70 minutash, me Eden Hazard që zëvendësoi 20-vjeçarin.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here