E kërcënoi borxhliun se do ta kidnaponte nëse nuk ia kthen borxhin, arrestohet një person në Vushtrri

Advertisement

Një shtetas i Kosovës ka rënë në prangat e policisë nën dyshimin se e ka kanosur një shtetas serb, për shkak të një borxhi.

mësohët se i dyshuari e kishte kërcënuar borxhliun se do ta kidnaponte, në rast se ky i fundit nuk ia kthen borxhin prej 5 mijë eurosh.

Advertisement

Rasti ka ndodhur në fshatin Prelluzhë të Vushtrrisë, më 19 tetor të këtij viti, rreth orës 11:00.

Shtetasi serb i janë vjedhur disa dokumente të veturave në Gjermani, si dhe një shumë parash, për të cilat kishte marrëveshje me të dyshuarin që transportonte vetura nga Gjermania në Kosovë.

I dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here