Lushtaku dënohet me 2 mijë euro për kanosjen ndaj avokatit, Halilaj: betejën juridike do e vazhdoj në Gjykatën Speciale

Advertisement

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, është dënuar me 2 mijë euro gjobë për kanosjen ndaj avokatit Gazmend Halilaj.

Mirëpo me këtë dënim nuk po pajtohet avokati Halilaj, i cili këtë dënim nga Gjykata e ka cilësuar si motiv për vrasësit për kryerjen e veprave të tjera, shkruan Inzoom.

Advertisement

Ai nëpërmjet një postimi në facebook ka deklaruar se betejën juridike do e vazhdojë ne Gjykatën Speciale Holande, pasi rasti ka te beje me vitin 1999.

Postimi i tij i plotë:

Mos u shqetesoni vellezer. Meqense kemi nje shtet kriminal, kur vrasesit motivohen per te kryer vrasje te tjera, une betejen juridike do e vazhdoj ne Gjykaten speciale Holande, pasi rasti ka te beje me vitin 1999.
Une jam Gazmend Halilaj dhe kur te perballen me mue prane kesaj Gjykate, do iu dridhet toka nen nen kembe.
Une kur theme e beje, une e mbaj fjalen.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here