“Thuaju fëmijëve të mi se i dua”- fjalët e fundit të gruas që iu pre koka sot në Francë

Advertisement

Franca s’po gjen qetësi. Mëngjesin e sotëm francezët, por dhe e gjithë bota u trondit nga një ngjarje e rëndë që ndodhi në Nice.

Në kishën “Notre Dame”, u vranë tre persona, në mesin e tyre një grua, të cilës iu hoq koka nga një person, i cili është në duar të policisë në Francë, edhe pse i njëjti u qëllua, por që thuhet se ende është gjallë, dhe është dërguar nga organet e rendit në spital.

Advertisement

Gazetari dhe shkrimtari Lorenzo Tosa, ka publikuar një shkrim në rrjetin social FB, ku shkruan për fjalët e fundit të gruas, që ishte viktimë e dorës së kriminelit sot në Francë.

Ajo porosi të fundit, ndonëse në minutat e fundit të jetës së saj kishte lënë që fëmijëve të saj t’u thonin se ajo i do.

Ky është shkrimi i plotë i gazetarit italian:

“Thuaju fëmijëve të mi se i dua“.

Ishte fjalia e fundit që viktima e tretë e kësaj barbarie mizore që ndodhi sot në Nice.

Ajo arriti t’i shpëtonte vrasësit dhe të ikte me forcën e fundit në një lokal, por plaga e saj në fyt ishte shumë e thellë. Kushdo që e ndihmoi atë në momentet e fundit të jetës, gruaja sapo gjeti kohë për të adresuar këtë mendim të fundit të dashurisë për fëmijët e saj.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here