Dyshohet për akt terrorist në Gjermani: Makina shtyp katër persona, vdes një fëmijë

Advertisement

Një aksident ka ndodhur në Gjermani. Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin Keben, Nordrhein-Westfalen.

Një makinë është futur në një rrugë këmbësorësh dhe është përplasur me ta. Si pasojë e kësaj janë plagosur tre qytetarë dhe një fëmijë ka vdekur.

Advertisement

Të plagosurit janë marrë nga vendi i ngjarjes me helikopter shpëtimi.

Policisë lokale në Sygkerimena dyshon se shoferi u arratis nga një korsi biçikletash, ndërsa arsyet nuk dihen.

Nga ana tjetër një zëdhënës i policisë së Viersen hodhi dyshime se shoferi u fut qëllimisht në rrugën e këmbësorëve dhe e gjithë skena nuk ishte aksidentale por e qëllimshme.

Nuk dihet ende nëse ky është një akt i qëllimshëm por dyshimet janë të forta.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here