Një tërmet 6.9 magnitudë trondit Turqinë dhe Greqinë

Advertisement

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur pak minuta më parë Turqinë dhe ishujt grekë në Egje.

Të dhënat flasin për një lëkundje me magnitudë 6.9 të shkallës Rihter, ndërsa piqendra raportohet se ka qenë në verilindje të ishullit Samos me thellësi 10 km.

Advertisement

Ndërkohë që tërmeti është ndjerë edhe në Greqi, në zonat: Athinë, Kretë e Militin ku raportohet edhe për dëme.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here