Wilder shokon botën: Ish-trajneri im e “helmoi” ujin para meçit me Furyn, punoi kundër meje

Advertisement

Deontay Wilder në një intervistë të re ka akuzuar ish-trajnerin Mark Breland si pjesë e ‘komplotit’ për ta rrëzuar nga froni në meçin e humbur nga Fury duke shokuar botën.

‘Bomber Bronze’ foli për herë të parë të shtunën në mbrëmje dhe akuzoi rivalin e tij të vjetër për fshehjen e një sendi në dorezat e tij në shkurt.

Ai më pas e vazhdoi atë në një intervistë për 78SPORTSTV në të cilën ai zbuloi se mendonte se kishte marrë një ‘relaksues të muskujve’ në ujin e tij nga ish-trajneri Breland.

“Rreth 15 minuta para se të dilja në luftë, duke u ngrohur isha i përsos ur, u ndjeva mirë”, filloi Wilder për talkSPORT.

Advertisement

“Derisa shkova në rrjet. Ai transformim, unë isha duke pirë ujë dhe sende të caktuara, duke u përpjekur ta mbaj veten të hidratuar.

“Unë thjesht filloj të ndjehem çuditshëm. Uji im ishte “helmuar” sikur të kisha marrë një relaksues muskulor ose diçka të tillë .Nuk ishte vetëm kostumi i rëndë, uji im u manipulua”

“Kjo ndjenjë këtu, ishte një ndjenjë tjetër. Ishte sikur unë nuk kisha kontroll mbi trupin tim, këmbët e mia ishin të dobëta dhe gjëra të tilla” vazhdoi Wilder.

Fury mundi rehatshëm Wilder në raundin e shtatë dhe trajneri Mark Breland hodhi peshqirin për amerikanin.

Pavarësisht kësaj, Wilder do të ndahej me Breland muajin e kaluar dhe ai e ka akuzuar atë për të qenë në komplot.

“Pra, ai e dinte atë. Kur e bëri atë, ai tashmë kishte urdhër të mos e bënte atë.

“Ai madje kishte dikë në krah të Fury për t’i thënë:” Hidhe peshqirin, ata morën një ndeshje të kthyeshme “.

“Sepse unë besoj se ai ishte pjesë e tij. Ai ishte pjesë e tij. Dhe, madje edhe më shumë, unë mendoj se ai ka diçka të bëjë me ujin tim gjithashtu.

“Ai ishte i vetmi që merrej me ujin tim. Ai ishte i vetmi. Unë kam burime të forta” përfundoi me deklarimin e tij Wilder.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here