Mrekulli: Vogëlushja 3 vjeçare ia kap gishtin zjarrefiksit, nxirret e gjallë nga rrënojat e banesës pas 3 ditësh

Advertisement

Një vajzë e vogël me emrin Elif Perinçek është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e shkaktuara prej tërmetit të fuqishëm në Izmir të Turqisë. Ajo ka arritur të mbijetojë 3 ditë brenda rrënojave të banesës së saj, shkruan Mitropol.

Advertisement

Gjatë kërkimeve të zjarrfikësve, ajo ia ka kapur gishtin atij për t’i treguar se është ende gjallë.

Ndryshe, numri i viktimave nga tërmeti në Turqi arriti të hënën në 79. Tërmeti ka goditur të premten, duke dridhur edhe pjesë të Greqisë.

Autoriteti për Sëmundje dhe Emergjenca i Turqisë tha se mbi 960 njerëz janë plagosur në tërmet.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here