Shqiptohen 966 gjoba për mosrespektim të masave ndaj COVID-19

Advertisement

Gjatë 24 orëve të fundit Policia ka shqiptuar 966 gjoba për persona që nuk respektuan masat e vendosura nga institucionet shëndetësore për mbrojtje ndaj COVID-19.

Advertisement

Në raportin 24 orësh 758 gjoba janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut

Të dhënat e këtij raporti bëhet e ditur edhe se në rrugët e vendit janë shkaktuar 16 aksidente trafiku me të lënduar dhe 20 me dëme materiale.

Ndërsa, janë arrestuar 9 persona dhe 4 janë dërguar në mbajtje.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here