Kjo është banesa ku jetonte shqiptari që kreu sulmin terrorist në Vjenë

Advertisement

Janë publikuar fotot nga vendbanimi i Kujtim F., i cili u konfirmua nga ministria e mbrojtjes se ishte një nga sulmuesit e mbrëmshëm në Vjenë, në aktin terrorist që ndodhi.

Pas sulmit apartamenti ku ai banonte u bastis. Ai thuhet se ka jetuar në një pronë komunale të strehimit në mes të qytetit të Danubit.

Advertisement

Në orën 1.30 të mëngjesit, banorët u zgjuan nga një shpërthim, ku policia kishte përdorur eksploziv për të përdorur një ngarkesë shpërthyese për të arritur në banesën e atentatorit, i cili ishte qëlluar rreth katër orë para Ruprechtskirche.

“Të gjithë e kemi dëgjuar zhurmën. Ka gjithnjë trazira – por diçka e tillë më ka shtangur,” i tha një fqinj ‘’Heute’’.

“Nuk e dija se çfarë po ndodhte. U ngrita dhe vrapova drejt te dera dhe shikova jashtë. Unë pashë vetëm figura të zeza sepse nuk kisha syzet”, tha Kevin S.

Ai jetonte direkt nën banesën e vrasësit. Vetëm kur kishte veshur syze, ai atëherë e kuptoi se ishte çështje e njësive të policisë.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here