Rrëfehet kosovarja që i shpëtoi sulmit terrorist në Vjenë, tregon çfarë ndodhi

Advertisement

LAJME

Rrëfehet kosovarja që i shpëtoi sulmit terrorist në Vjenë, tregon çfarë ndodhi

48 minuta më parë

nga:Y I

Një kosovare që jeton në Vjenë të Austrisë ka treguar se si i ka shpëtuar sulmit terrorist, që ndodhi mbrëmë në këtë qytet.

Pikërisht në lagjen ku ndodhi sulmi, ajo e kishte lënë të takohej me shoqen e saj, por që në momentin e fundit, takimi i tye kishte dështuar.

Advertisement

“.. pastaj veq kur ndegjoi që po në atë lagje ku e kishim lan takimin tonë ishte një ngjarje jasht zakonshme e tmerrshme .. menjëher i afrova Fëmijt e mi i përqafoia shumë dhe thash me vete Oh Allah kujt ja paskna bër një nderë që më mbrojte nga rreziku 😢😢🙏🏽”, ka shkruar ajo në llogarinë e saj në Facebook.

Nga sulmi tronditës deri më tani janë konfirmuar katër viktima, bashkë me autorin, ndërsa policia ka blinduar vendin, raporton BallkanWeb.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here