PDK mblidhet pas konfirmimit të aktakuzës ndaj Kadri Veselit

Advertisement

Në selinë qednrore të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) kanë nisur të mblidhen zyrtarë të këtij subjekti politik pasi Dhomat e Specializuara ia kanë konfirmuar aktakuzën kryetarit të kësaj partie, Kadri Veselit.

Nënkryetari i PDK-së, Shaqir Totaj ka folur shkurtimisht për këto zhvillime, duke thënë se s’mund të komentojë gjatë.

Advertisement

“Lajmin e kemi pritë me keqardhje… E keni pa edhe vetë cka ka shkru z.Veseli dhe për momentin nuk mund t’ju them asgjë më tepër”, ka thënë Totaj.

Ai ka paralajmëruar se në PDK do të mbahet një mbledhje, pas së cilës ata do t’u drejtohen mediave.

Në selinë e PDK-së, përveç Totajt, janë parë duke hyrë edhe Naim Fetahu e Mërgim Lushtaku.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here