Gastronomët nesër dalin në protest kundër masave të Qeverisë: NUK MUJNA MO, JEMI SHTERRË

Advertisement

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës nesër do të del në protest kundër masave të reja të Qeverisë së Kosovës.

Ata kanë ftuar të gjithë gastronomët të dalin në ora 12:00 deri në 13:00 para lokaleve të tyre dhe të protestojnë me tenxhere e lugë, transmeton Indeksonline.

“Nuk mujna mo, jemi shterrë”, është motoja e kësaj proteste.

Përveç kësaj, gastronomët edhe të hënën do të dalin në protestë kundër këtyre masave që I ka ndërmarr Qeveria e Kosovës.

Në masat e fundit të ndërmarra, 7 qytete do të karantinohen, duke mbyllur të gjitha lokalet.

Advertisement

Kurse, qytetet që s’janë në karantinë, do të duhet t’I mbyllin lokalet e gastronomisë në ora 20:00.

Komunikata e plotë e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës:

I ftoj gastronomët që nesër prej orës 12:00 – 13:00 të dalin para lokaleve të tyre dhe në shenjë proteste ndaj Qeverisë të protestojnë me Tenxhere e Lugë.

T’ua bëjmë me dije se NUK MUJNA MO, JEMI SHTERRË.

Secili prej nesh është që të mbrohemi nga pandemia, veç nuk mund të durojmë më mospërfilljën nga Qeveria, sepse JEMI SHTERRË – sepse NUK PO NA NDIHMONI, NUK PO NA SHINI NJEHNI PËR T’GJALLË!

Vendimi i fundit tregon më së miri që Qeveria e ka harru EKONOMINË:

– MSHEL GASTRONOMINË

– MSHEL SUPERMARKETET

– MSHEL EKONOMINË

– HAPI KUFINJT LE T’DALIN EDHE ATO PAK PARE JASHTË KOSOVËS.

OJ QEVERI, JENA SHTERRË NUK MUJNA MO, MERRNI VESH!!!

PROTESTA E RADHËS, TË HËNËN MË 9 NËNTOR!

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here