Arrestohet shtetasi algjerian në Vranidoll të Prishtinës: Sulmoi zyrtarin policor

Advertisement

Arrestohet shtetasi algjerian në Vranidoll të Prishtinës: Sulmoi zyrtarin policor

Policia e Kosovës ka njoftuar se një shtetas algjerian është arrestuar në fshatin Vranidoll të Prishtinës, pasi që i njëjti ka sulmuar zyrtarin policor gjatë kryerjes së detyrës.

Advertisement

Zyrtari policor ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është dërguar në trajtim mjekësor në neuropsiatri dhe më pas me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Raporti i plotë nga Policia e Kosovës:

Fsh. Vranidoll, 06.11.2020-18:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull shtetas algjerian pasi që i njëjti ka sulmuar zyrtarin policor gjatë kryerjes së detyrës. Zyrtari policor ka pranuar tretman mjekësor. I dyshuari është dërguar në trajtim mjekësor në neuropsiatri dhe më pas me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje. 

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here