Rexhep Selimit si trembet syri para Speciales: Unë jam një çlirimtar

Advertisement

Pak më parë nisur seanca gjyqësore ndaj Rexhep Selimit në Dhomat e Specializuara në Hagë.

“Unë kam luftuar kundër Serbisë, kundër Serbisë okupatore, kundër asaj që Serbia veç të këqija i ka sjellë vendit, vrasje, dëbime, dhunë, shfarosje. Gjenocid ka bërë Serbia në Kosovë. Prandaj unë e kam bërë vetëm detyrën time si qytetari vendit tim. Unë jam një çlirimtar”, ka thënë Selimi, transmeton IndeksOnline.

Advertisement

“Unë luftën e kam nisur me Adem Jasharin dhe e kemi përfunduar me xheneralin Klark. Unë sot këtu e kam për detyrë të jem në anën e UÇK-së dhe të aleatëve të kësaj ushtrie, kjo më takon dhe do ta bëj. Drejtësia duhet të jetë çlirimi i të gjithëve neve këtu, pse jo edhe prokurorisë”, ka shtuar tutje ai.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here