2 persona qëllohen me armë në Zvicër, dyshime për sulm terrorist

Advertisement

Dy persona u qëlluan dhe u plagosën në një incident, i cili ende nuk është klasifikuar si një sulm terrorist në Zvicër.

Policia hapi të paktën pesë të shtëna, thanë dëshmitarët okularë në qytetin e Biennes, kantoni i Bernit.

Advertisement

“Kam dëgjuar pesë të shtëna me armë. Kur pashë nga dritarja, dy burra ishin shtrirë në tokë”, tha një dëshmitar okular.

Sipas një prej dëshmitarëve, të shtënat i parapriu një përleshje, pas së cilës një nga burrat nxori një armë dhe gjuajti tre herë.

Ndryshe, informacionet e para jozyrtare bëhet e ditur se policia nuk po e heton si në sulm terrorist.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here