Sulmohet ambasada e Arabisë Saudite në Hagë

Advertisement

Të shtëna me armë zjarri ka pasur sot në ambasadën e Arabisë Saudite në Hagë.

Policia holandeze nxituan të raportonin për të shtëna me armë në 6 të mëngjesit, por qitësi ishte larguar nga vendi i ngjarjes para se të mbërrinin dhe detektivët tani po hetojnë, transmeton Indeksonline.

Advertisement

Askush nuk u lëndua, por vrima të shumta plumbash u hodhën nëpër dritaret e përparme të ndërtesës dhe rruga jashtë është e mbushur me dhjetëra gëzhoja.

Kjo vjen vetëm disa orë pas një sulmi me bombë ndaj diplomatëve perëndimorë që morën pjesë në një shërbim të Ditës së Përkujtimit në kryeqytetin Saudit të Jeddah, i cili plagosi katër, përfshirë një britanik.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here