Sinani publikon këngën kushtuar ushtrisë

Advertisement
#M747704ScriptRootC1200696 { min-height: 300px; }
Advertisement

Pas publikimit të baladës “Dreqi e marrtë” këngëtari i njohur, Sinan Vllasaliu publikoi këngën me motive patriotike kushtuar ushtrisë së Kosovës.

“Ushtria e Kosovës”, titullohet kënga për tekstin e së cilës është kudjesur Arsim Bunjaku, kurse për orkestrimin Florent Boshnjaku. Kjo këngë vjen vetëm në versionin audio.

“E dhamë besën për këto troje se Kosovës i bëmë roje. Ata që jetën e dhanë veç një amanet na e lanë sikur sytë ta ruajmë në këtë vend dhe këtë atdhe”, janë disa nga vargjet e kësaj kënge.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here