Digjet spitali ku po qëndronin pacientët me koronavirus – 10 të vdekur në Rumani

Advertisement

Një spital në Rumani ku po qëndronin personat e prekur me COVID-19 është përfshirë nga flakët dhe si pasojë 10 persona kanë humbur jetën dhe shtatë të tjerë janë në gjendje kritike.

Advertisement

Zjarri është përhapur në repartin e kujdesit intensiv të caktuar për pacientët e infektuar me COVID-19 në spitalin publik të qytetit Piatra Neamt.

Ministri rumun i Shëndetësisë, Nelu Tataru, ka thënë se zjarri mund të jetë shkaktuar si pasojë e ndonjë lidhjeje të shkurtër elektrike.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here