Franca triumfon në derbin ndaj Portugalisë, fitojnë Gjermania dhe Suedia, barazon Zvicra

Advertisement

Kanë përfunduar katër ndeshje shumë interesante në kuadër të Ligës së Kombeve.

Franca ka arritur të fitojë tri pikë të arta në udhëtim të Portugalia, ndeshje që ishte derbi i sotëm.
N’Golo Kante ishte ylli i mysafirëve që realizoi në minutën e 54-të, gol që vlen tri pikë për mysafirët.

Advertisement

GJERMANI – UKRAINË Fitore gjithashtu kanë shënuar edhe Gjermania dhe Suedia, derisa Zvicra në fund e pësoi nga Spanja duke humbur dy pikë.Rezultat e plota të katër super sfidave: Portugali 0 – 1 Francë
Gjermani 3 – 1 Ukrainë
Suedi 2 – 1 Kroaci
Zvicër 1 – 1 Spanjë.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here