Nis seanca, debatohet për gjendjen me COVID-19

Advertisement

Ka nisur seanca në Kuvendin e Kosovës ku po mbahet debat parlamentar në lidhje me gjendjen pandemike në vend dhe menaxhimin e situatës me pandeminë COVID-19 nga ana Qeverisë

Advertisement
.

Seanca ishte paraparë të fillonte nga ora 13:00.

Debati mbi gjendjen me koronavirus mbahet në kohën kur Kosova po përballet me numër të shtuar të rasteve të infektimit dhe në kohën kur janë marrë masa shtesë për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here