Lul Raka shërohet nga koronavirusi, tregon arsyet e rritjes së rasteve me Covid-19

Advertisement

Mikrobiologu, Lul Raka, është shëruar nga koronavirusi.

Këtë e ka bërë të ditur vet Raka në një intervistë në RTK.

Ai është rikthyer sërish në ekran për të folur për situatën epidemiologjike në vend.

Advertisement

Raka tha se shifrat e të prekurve me koronavirus janë rritur për shkak të “motit të keq dhe hyrjes brenda, kthimi në shkolla dhe gripit sezonal”.

Sipas tij, zvogëlimi i kontaktit mes njerëzve zvogëlon shifrat me koronavirusin.

Tutje ai shtoi se numri më i madh i testimeve e rritë edhe numrin e rasteve me COVID-19.

Advertisement

TË FUNDIT

TË NGJASHME

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here